Dopravní informace - Doprava-info.cz

Nejaktuálnější dopravní informace z celé České republiky

Slovensko - Informace pro řidiče

Slovensko je vyhledávanou destinací pro milovníky horské turistiky. V roce 2009 proběhla na Slovensku změna silničního zákona, kde největší změnou bylo snížení rychlosti.

Slovensko je vyhledávanou destinací pro milovníky horské turistiky. V roce 2009 proběhla na Slovensku změna silničního zákona, kde největší změnou bylo snížení rychlosti v obci z 60 km/h na 50 km/h. Ostatní rychlostní limity jsou stejné jako v České republice. Stejně jako u nás zde platí celoroční povinnost svícení a jako přestupek se také hodnotí telefonování za volantem bez handsfree. Za oba dva přestupky Vám může silniční kontrola udělit pokutu až 100 EUR. Dálnice jsou na Slovenku zpoplatněny dálniční známkou, kterou můžete zakoupit na každé benzince nebo i v České republice ve vybraných cestovních kancelářích. Pomalejší řidiči nesmí bránit na dálnici v jízdě rychlejšímu vozidlu a platí zde pravidlo okamžitého zařazení se do pravého jízdního pruhu. Jízda pod vlivem alkoholu je na Slovensku zakázána a slovenští policisté ji mohou pokutovat v rozmezí od 200 až do 1300 EUR, stejně jako odmítnutí vyšetření na prokázání alkoholu v krvi. Povinnou výbavou je výstražná vesta pro všechny cestující. Další důležitou povinností je zavolání policie Slovenské republiky v případě dopravní nehody se zraněním.

 

Důležitá telefonní čísla:

DruhTelefonní číslo
 Policie  112
 Hasiči  112
 Záchranná služba  112
 Pomoc řidičům na silnicích  421218124

 

Rychlostní limity:

DruhMaximální povolená rychlost
Obec 50 km/h
Mimo obec 90 km/h
Silnice pro motorová vozidla  
Dálnice 130 km/h

 

Alkohol:

Maximální povolená hladina alkohodu v krviPoznámka
0  

Komentáře k článku


Miloslav Báča napsal:

19.04.2021, 10:17:17

Dobrý den, Slyšel jsem, že se na Slovensku nesmí jet s kamionem mimo hlavní trasu např. po silnici 3. třídy.(pokud tam vede dálnice nabo silnice 1. třídy) Je to pravda? Pokud ano, můžete mi prosím napsat na základě jakého zákona? Zkoušel jsem to najít na internetu, ale nepodařilo se mi to. Děkuji Moc za Vaši vstřícnost. Ing. Báča

ten napsal:

14.10.2017, 07:26:23

Incidentally I have been ordering top ten personal loan lenders and Cialis not for the first month.