Dopravní informace - Doprava-info.cz

Nejaktuálnější dopravní informace z celé České republiky

Rakousko - Informace pro řidiče

Rakousko nabízí nádhernou přírodu a nepřeberné množství turistických míst. Je vyhledávanou destinací nejen v létě, ale i v zimě se svými známými lyžařskými středisky.

Při zimní návštěvě Rakouska je nutné mít od 1. listopadu do 15. dubna povinně zimní pneumatiky. V zimním období jsou také uzavřeny některé horské průsmyky, které jsou v letních měsících zpoplatněné. Dálnice a rychlostní komunikace jsou zpoplatněny a známky na určitá časová období jsou v prodeji na většině čerpacích stanic, takže by s jejich koupí neměl být větší problém. V případě nehody se stejně jako v ČR nemusí volat policie, pokud nedošlo ke zranění. Stačí, pokud se s ostatními účastníky dohodnete a vyměníte si osobní údaje. Pro pojišťovny musíte mít vyplnění tzv. Evropský formulář o dopravní nehodě, který je běžně k dostání na pobočkách nebo na internetu. Stejně jako v Itálii, tak i v Rakousku Vám mohou v případě neschopnosti zaplatit pokutu vzít řidičský průkaz, ale také Vám smějí zabavit i věci z Vašeho osobního majetku v hodnotě pokuty. Pokuty zde ale nejsou tak přísné a za překročení rychlosti o 20 km/h se v Rakousku pokuta pohybuje od 20 EUR a za projetí na červenou od 70 EUR.  Avšak jízda pod vlivem alkoholu nad povolený limit je trestána pokutou od 220 EUR.

 

Důležitá telefonní čísla:

DruhTelefonní číslo
 Policie  133
 Hasiči  122
 Záchranná služba  144
 Pomoc řidičům na silnicích  120/123

 

Rychlostní limity:

DruhMaximální povolená rychlost
Obec 50 km/h
Mimo obec 100 km/h
Silnice pro motorová vozidla 100 km/h (až 120 km/h - dle místích úprav)
Dálnice 130 km/h

 

Alkohol:

Maximální povolená hladina alkohodu v krviPoznámka
0,5  

Komentáře k článku


Karel Hampl napsal:

15.05.2023, 20:29:51

Dobrý den. Prosím o informaci, zda mohu v Rakousku letos v létě na osobním autě používat zimní pneumatiky. Jaká je v tomto případě minimální hloubka dezénu? Díky za odpověď, Karel Hampl, CZ